Projekt jest skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych i ma na celu przybliżyć uczestnikom zagadnienia z zakresu prawa poprzez przeprowadzenie najpierw warsztatów, a następnie symulacji rozpraw sądowych. Zapisy ruszają już 4 października, a wzięcie udziału w projekcie jest oczywiście całkowicie darmowe. Uczestników projektu najpierw zaprosimy 22 października 2022 roku w mury III Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie na warsztaty z podstaw prawa i podstawowych ról procesowych, które przeprowadzone zostaną przez osoby studiujące na Wydziale Prawa i Administracji UJ. 

Dla zainteresowanych udziałem w symulacjach sądowych przeprowadzony zostanie  następnie konkurs na rozpisanie kazusu prawnego, który rozstrzygnie kolejność wyboru ról na procesach eliminacyjnych. 5 listopada 2022 roku spotkamy się na dwóch procesach eliminacyjnych w murach krakowskich liceów. Punktem kulminacyjnym projektu będzie transmitowana na żywo z sali rozpraw symulacja finałowa. Po rozstrzygnięciu rozprawy i wysłuchaniu opinii oceniających ekspertów, na wszystkich uczestników projektu certyfikaty potwierdzające udział w projekcie wydane przez Stowarzyszenie Twój Wybór. Poza tym na wyróżnionych przez jury profesorskie finalistów projektu czekają nagrody rzeczowe oraz zapewnione staże.

Wszystkie osoby, które tak jak i my zawsze marzyły o włożeniu togi i spróbowaniu swoich sił na sali sądowej zapraszamy do zapisów !!!